Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 425
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 2785871 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri: E-yaşam

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

 Google Street View ile her yer elinizin altında

E-yaşam Google hizmeti, Google Street View artık Türkiye' de ki kullanıcıları için de açıldı. Bundan böyle Türkiye' de merak ettiğiniz bir çok yeri bu hizmet ile görebileceksiniz. Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılan Google Street View, 360 derece fotoğraflardan oluşan bir hizmet. Google bu hizmet için çalışanlarını dünyanın bir çok ülkesine gönderiyor ve çalışanlar sokak sokak gezerek çektikleri görüntüleri Google' a ulaştırıyor. Google Street View hizmetine giriş yapan kullanıcılar, arama bölümüne istedikleri yeri yazarak merak ettikleri görüntüleri ulaşabiliyor.

Gönderen: admin Tarih: 28.10.2015 Saat: 13:13 (650 okunma)
(Devamı... | 3175 byte kaldı | Puan: 5)

 Sosyal medyada paylaşılmayan içerik baş ağrıtıyor

E-yaşam İnternette izlenen bir görüntü, okunan bir haberin sosyal paylaşım sitelerinde, paylaşılmasa da "Arkadaşınız şu görüntüyü izledi, bu haberi okudu" şeklindeki yer alması, özel hayatın gizliliğini ihlale girdiği belirtiliyor. Tüm İnternet Evleri Derneği (TİEV) Başkanı Yusuf Andiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknolojinin hayatın her alanına yerleşmesiyle özel yaşamın da büyük risk altına girdiğini belirtti.

Gönderen: admin Tarih: 27.05.2012 Saat: 16:20 (1355 okunma)
(Devamı... | 4158 byte kaldı | Puan: 0)

 Kırklareli'nde Öğrenci Kıyafetine ilişkin yasak kaldırıldı

E-yaşam Öğrencilere internet kafe sınırlaması yaygınlaşıyor. Yapılan denetlemelerin olumlu yanları yanında işletmeciler açısından olumsuz yanları da var. Kanun ve yönetmeliklere uygun olarak işletilen kafelerde Valilik ve Kaymakamlıklara bağlı denetleme ekipleri tarafından zaman zaman keyfi uygulamalar da yapılmakta. Bunun son örneği Kırklareli ilimizden geldi. Kırklareri'nde Kaymakamlık'ça yapılan İnternet Kafe denetlemelerinde okul saatlerinde öğrenci kıyafetli çocukların kafelere alınmasını yasaklayan uygulamalar ve kesilen idari para cezaları yargıtay tarafından haksız bulunarak bozuldu.

Gönderen: admin Tarih: 12.11.2011 Saat: 11:17 (1537 okunma)
(Devamı... | 2959 byte kaldı | Puan: 5)

 Richard M. Stallman Ankara'ya geliyor!

E-yaşam 1983'te özgür yazılım hareketini başlatan ve o zamandan beri hareketin önderliğini yapan Richard M. Stallman 2000 ve 2004 ziyaretleri sonrasında tekrar Türkiye’de! Stallman 2. defa Ankara'da konuşacak.

Gönderen: admin Tarih: 14.02.2011 Saat: 15:21 (1514 okunma)
(Devamı... | 1869 byte kaldı | Puan: 0)

 Google da mı kapatılacak?

E-yaşam Türkiye'de erişimi yasaklanan paylaşım sitesi YouTube'un ardından Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Atatürk`ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site nedeniyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Hürriyet'in haberine göre; Atatürkçü Düşünce Derneği, Google'da "Kemalizmin karın ağrısı" yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk'e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'na suç duyurusunda bulundu.

Gönderen: admin Tarih: 19.10.2009 Saat: 10:14 (1716 okunma)
(Devamı... | 1669 byte kaldı | Puan: 5)

 10. yılında Windows Live Messenger’ın başarısı

E-yaşam Windows Live Messenger sayesinde 10 yılda 2,8 milyon ağaç kesilmekten kurtuldu. 10. yılında Windows Live Messenger’ı 330 milyon kişi kullanıyor. Tüm dünyada, internet üzerinden sosyal iletişimde bir çığır açan Windows Live Messenger 10. yılına girerken, birbirinden ilginç ve kırılması güç rekorlara da imza atıyor. 330 milyon abonesi bulunan Windows Live Messenger nüfus büyüklüğü açısından Çin ve Hindistan’dan sonra, ABD’den ise hemen önce geliyor. Dünya üzerinde bir günde yazılan Windows Live Messenger mesajları kağıda dökülseydi, bu kâğıtları kullanarak yeryüzünden aya kadar yol yapmak mümkün olacaktı. İşte 10. yılında Windows Live Messenger’ın ilginç ve şaşırtıcı gerçekleri...

Gönderen: admin Tarih: 27.08.2009 Saat: 11:44 (1221 okunma)
(Devamı... | 8567 byte kaldı | Puan: 5)

 TBD Samsun Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu toplandı

E-yaşam Türkiye Bilişim Derneği Samsun Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurul toplantısı 28.06.2009 tarihinde yapıldı.

Gönderen: admin Tarih: 31.07.2009 Saat: 10:36 (1450 okunma)
(Devamı... | 3464 byte kaldı | Puan: 5)

 İnternet ilk kez gazeteleri solladı

E-yaşam ABD’de yapılan bir araştırmada, 2008 yılında internetin en çok başvurulan haber alma kaynakları sıralamasında ilk kez gazeteleri geçtiği ve televizyonun ardından 2. kaynak olduğu ortaya çıktı. Amerikan Pew Araştırma Enstitüsü’nün araştırmasına göre, Amerikalılar’ın yüzde 70’i haber alma kaynakları arasında televizyonu gösterdi. Araştırmaya katılan Amerikalılar’ın yaklaşık yüzde 40’ı, gündemden haberdar olmak için yararlandığı kaynaklar arasında interneti de sayarken, haber alma kaynakları arasında gazeteleri de sayanların oranı yüzde 35’te kaldı. Araştırma sonuçlarında, haber alma amaçlı internet kullanımının, geçen yıla göre yüzde 16 arttığı görülüyor.

Gönderen: admin Tarih: 26.12.2008 Saat: 11:52 (1047 okunma)
(Devamı... | 953 byte kaldı | Puan: 0)

 Türkiye Bilişim Derneği'nin 6. Şubesi Samsun'da kuruldu

E-yaşam Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) 6. Şubesi Samsun'da kuruldu. TBD Samsun Şube Kurucu Başkanı Mustafa Karabiber, derneğin bilişim profesyoneli denilebilecek yarı akademik bir topluluk tarafından büyük bir gelecek vizyonu ile kurulduğunu, artık toplumun her katmanından üye yapısıyla 'bilişim kültürünü' yaymaya çalışan bir sivil toplum öncü hareketine dönüştüğünü söyledi. Altıncı şubenin Türkiye genelinde Samsun'da resmen kurulduğunu belirten Karabiber, bileşim sektörünün Samsun'da artık daha profesyonel bir şekilde organize edileceğini ve çalışmaların yapılacağını kaydetti. Derneğin üye sayısının 9 bin 500'ü aştığını ifade eden Karabiber, "Kurulduğu yıldan bugüne kadar derneğimizin özlemi teknoloji üreten bir Türkiye, teknolojiyi yaşam kalitesini yükseltme anlamında kullanabilen bir toplum, kaynaklarını etkin ve verimli kullanabilen bir devlet yönetimi, nitelikli insan gücü, uluslararası rekabet edebilir bir üretim sektörüdür" dedi.

Gönderen: admin Tarih: 28.11.2008 Saat: 16:13 (1975 okunma)
(Devamı... | 18187 byte kaldı | Puan: 5)

 Bilişim - İletişim Teknolojileri Stratejileri

E-yaşam Samsun İnternet Haftası Etkinlikleri kapsamında DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen panelin dördüncü gününde 'Çağdaş Yerel Yönetimlerde E-Belediyecilik ve Bilişim-İletişim Teknolojileri Stratejisi' konusunda sunum yapan Microsoft Danışmanı Dr. Müh. Gülay ÖZALP, 21. Yüzyılda Çağdaş Yerel Yönetimler, E-Belediye / E-Dönüşüm ve Bilişim – İletişim Teknolojileri Stratejisi konusunda bilgiler sundu. Her Belediye’nin kendi Vizyon ve Misyonu’ndan, Zihniyet ve değerlerinden, ürün / hizmet / tanıtım anlayışından, gelenek ve göreneklerinden, kurum ahlakından, tüm sosyal paydaşlarından (kurum yöneticileri, çalışanlar, tedarikçiler, hemşehriler, kentliler) ve toplumla oluşturduğu ilişkiler sistematiğinden, amaç ve hedeflerinden, güçlü ve zayıf yönlerinden, geçmişinden, bugününden ve gelecekle ilgili beklentilerinden oluşan bir kimliği olduğunu anlatan Dr. Müh. Gülay ÖZALP, günümüz çağdaş belediyecilik anlayışı bağlamında yerel yönetimlerin yasalarla yerine getirmekle yükümlü olduğu hizmetlerin yanında, Bilişim – İletişim Teknolojileri Stratejilerini de uyguladıklarını kaydetti.

Gönderen: admin Tarih: 21.04.2008 Saat: 13:41 (1259 okunma)
(Devamı... | 3768 byte kaldı | Puan: 5)

     Wallpaper

     Duyurular
· Müşteri Memnuniyeti: Klas İnternet Cafe; deneyimli personeli ile, teknik özellikleri, sunduğu aile ortamı ve ön planda tuttuğu müşteri memnuniyeti ile çok daha üst düzey bir hizmet anlayışına sahiptir. Kafemizde herşey si...

Bütün Duyurular

     PowerFm Canlı

     Bilişim Terimleri

     TTNet Online İşlemler


     Anket
Hangi e-mail servisini kullanıyorsunuz?

Hotmail
Gmail
Yahoo
Mynet
TTNetSonuçlar
Anketler

Toplam Oy 161

     Destekleyenler
                 
Destekçi Olun | Destekleyenler
RadyokoliklerTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2018 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye